DS "Zaułek"

Akademickie Centrum Konferencyjno NoclegoweWitamy na naszej stronie

DOM STUDENCKI  ZAUŁEK

Zapraszamy do uruchomionego po generalnym remoncie Domu Studenckiego ZAUŁEK !!! Konkurencyje ceny!!

Wysoki standard, domowa, kameralna atmosfera.

Zapewniamy bezpieczny pobyt i komfortowy wypoczynek, zgodny z nowymi zasadami bezpieczeństwa!!

W dobie COVID-19 dbamy o każdego gościa stosując zaostrzony rygor sanitarny.


Ten nowoczesny akademik – oddany do użytku w 2020 roku, po przeprowadzonym generalnym remoncie, zlokalizowany jest przy małej, kameralnej uliczce w jednym z najciekawszych i najpiękniejszych rejonów miasta - w starej, zabytkowej dzielnicy żydowskiej – Kazimierz. W bezpośrednim sąsiedztwie Skałki - kompleksu sakralnego, składającego się z kościoła i klasztoru paulinów wraz z podziemną kryptą zasłużonych z grobami m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Ludwika Solskiego czy Czesława Miłosza. Ulica Piekarska kończy się bulwarami wiślanymi - miejscem spacerów krakowian, skąd roztacza się widok na zakole Wisły wraz z górującym nad całością wzgórzem wawelskim.Do siedziby królów polskich można dojść spacerem w kilka minut. Podobnie jak do ustytuowanego na drugim brzegu Centrum Kongresowego ICE oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W czerwcu liczne rzesze turystów przyciągają obchody Wianków i Parada Smoków z odbywającymi się nad Wisłą spektaklami światło - dźwięk oraz pokazami sztucznych ogni.

W dzielnicy Kazimierz skupia się życie towarzyskie i artystyczne Krakowa, a stare kamienice i synagogi, muzea i urocze podwórza zachęcają do zwiedzania oraz relaksowania się w malowniczych ogródkach przy pysznej kawie czy raczenia się specjałami kuchni żydowskiej. Szczególnie klimatycznie można poczuć się w czasie organizowanego na przełomie czerwca/lipca Festiwalu Kultury Żydowskiej. Nasze usytuowanie w pobliżu najważniejszych miejsc dzielnicy pozwala dojść w kilka minut do wszystkich imprez odbywających się w jego ramach.

Do Rynku Głównego dojdziemy pieszo traktem królewskim - podziwiając zabytkowe kamieniczki bądź Plantami - dającymi przyjemny cień w upalne dni.


Dogodna komunikacja umożliwia szybki dojazd do Uczelni, jej jednostek i pozostałych rejonów miasta.

Preferujemy rozliczenia bezgotówkowe.


DOJAZD

Z Dworca Głównego tramwajem 52.

  1. Z Uczelni tramwajem 8, 24.

  2. To doskonałe miejsce zamieszkania dla studentów i turystów odwiedzających Kraków.